a

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

اینستاگرام

واتساپ

ایتا

روبیکا

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

9:00 - 18:00

موسسه حقوقی حق پویان کیمیا پیشگام

021-66004749

اگر عادلانه نیست ما کنار شما هستیم

جستجو
منو
 

تعزیرات حکومتی

وکیل و مشاوره حقوقی دعاوی تعزیرات حکومتی
موسسه حقوقی کیمیا پیشگام > تعزیرات حکومتی

قبل از اینکه برای شکایت از تعزیرات حکومتی اقدام کنید، باید به خوبی تحقیق کرده و اطلاعات زیادی در این باره کسب نمایید. در این خصوص مشورت با وکلای تعزیرات حکومتی می تواند گزینه مناسبی برای هرچه بهتر پیش بردن روند قضایی پرونده شما باشد.

وکیل تعزیرات کیمیاپیشگام، با تسلط بر قوانین و مقررات تعزیرات حکومتی و آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره در این زمینه، می‌تواند بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند.

آیا به کمک حقوقی یا مشاوره نیاز دارید؟ اکنون با ما تماس بگیرید.

مراحل انجام کار

سوالات متداول

شکایت به سازمان تعزیرات حکومتی چه مراحلی دارد ؟
پس از ثبت شکایت، احضار متهم، اخذ دفاعیات، بررسی و تحقیق از شاکی، تحقیق از بازرسان و ضابطان مربوطه و صادر شدن رای در شعب بدوی رسیدگی از جمله مراحل شکایت به این سازمان می‌باشند.
در چه صورت به تعزیرات مراجعه کنیم ؟
در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حدود صلاحیت سازمان تعزیرات حکومتی باید برای طرح دعوی و یا ثبت شکایت باید به سازمان تعزیرات حکومتی مراجعه نمود.
برای شکایت از تعزیرات حکومتی باید به کدام سازمان دادخواست ارائه داد ؟
به طور کلی شکایاتی که از تعزیرات ثبت شده است، در صورت تایید به دیوان عدالت اداری ارجاع می شوند.

دلایل شکایت ها از تعزیرات حکومتی

تعزیرات حکومتی چیست

یکی از مراجع رسمی و اختصاصی برای رسیدگی به تخلفات و سرپیچی‌های صنفی، بهداشتی و اقتصادی از قوانین و همچنین رسیدگی به شکایت‌های مردم سازمان تعزیرات حکومتی است. ازجمله افرادی که با قوانین و مقررات این سازمان آشنایی کامل دارد، وکیل تعزیرات حکومتی است. ازجمله وظایف این سازمان جلوگیری از وقوع مشکلات اقتصادی در جامعه است شکایت از تعزیرات حکومتی برای کم‌فروشی و احتکار و گران‌فروشی و … است که اهمیت ویژه‌ای در اقتصاد کشور دارد.

مراحل شکایت به تعزیرات حکومتی

پس از آشنا شدن با وظایف و عملکردها و قوانین سازمان تعزیرات حکومتی، باید مراحل ثبت شکایت و پیگیری آن را نیز بدانیم. شایان ذکر است به دلیل پیچیدگی هایی که در این امور و دعاوی وجود دارد، کمک گرفتن از یک وکیل دعاوی تعزیرات می تواند بهترین گزینه برای رسیدن به حقوق و سریع تر نتیجه دادن شکایت شکل گرفته باشد. پس از ثبت شکایت در این سازمان، خواهان باید مراحل زیر را طی نمایند:

احضار نمودن متهم

در این مرحله متهم احضار می‌شود که برای دفاع از خود باید حاضر شود، قانون‌گذار این امکان را برای افراد حقوقی قرار داده است که از وکیل تعزیرات حکومتی برای دفاع استفاده نمایند. بعد از حاضر شدن متهم در شعب تعزیرات حکومتی تحقیقات از متهم آغاز می‌شود طبق ماده ۲۷ از آیین‌نامه تعزیرات حکومتی صدور رأی باید بعد از دریافت دفاعیات متهم انجام شود.

اخذ دفاعیات متهم

ازجمله مهم‌ترین حقوق متهم در شکایت از تعزیرات حکومتی و یا هر دادخواهی دیگری اخذ آخرین دفاعیات متهم است. زمان رسیدگی معمولاً کوتاه است و در جلسات رسیدگی می‌توان هم تفهیم اتهام نمود و هم آخرین دفاعیات متهم را دریافت کرد. اگر چنین نبود آخرین دفاعیات متهم باید بعد از انجام تحقیقات به‌صورت مجدد انجام می‌گیرد.

بررسی و تحقیق از شاکی

شاکی کسی است که از وقوع جرم متحمل ضرر گردیده است. حضور شاکی در زمان رسیدگی به پرونده و یا حضور وکیل تعزیرات حکومتی به نیابت از موکل باعث می‌شود که تحقیق و بررسی با سرعت بیشتری انجام گیرد. لازم به ذکر است که شعب تعزیرات حکومتی اختیار صدور حکم را نیز درزمینهٔ دعاوی ضرر و زیان تخلفات را دارا می‌باشند.

تحقیق از بازرسان و ضابطان مربوطه

ضابطان در تعزیرات حکومتی دقیقاً بماند ضابطان و کارشناسان عمل می‌کنند. به این‌گونه که در خصوص جرائم غیرعلنی باید اسناد و مدرک رسمی در دست داشته باشند.

صادر شدن رأی در شعب بدوی رسیدگی

با طی نمود کلیه مراحل از ثبت دادخواست تا تحقیقات و بررسی‌های موردنیاز شکایت از تعزیرات حکومتی و همچنین دفاعیات آخر طرفین و وکیل تعزیرات حکومتی درصورتی‌که متهم شخص حقوقی باشد نوبت به صدور رأی است. شعب بدوی درصورتی‌که آخرین دفاعیات متهم را شنیده باشد و یا اگر ظرف ۵ روز از تاریخ ابلاغ متهم حاضر نشود رأی غیابی صادر خواهد نمود.

از مهم‌ترین تخصص‌های وکیل پایه‌یک دادگستری داشتن تخصص درزمینهٔ تعزیرات حکومتی است. وکیل تعزیرات حکومتی علاوه برداشتن اطلاعات عامه حقوقی هر وکیل پایه‌یکی باید به‌صورت خاص تخصص خود را درزمینهٔ تعزیرات بالا ببرند.

پرونده‌های مربوط به تعزیرات همان‌طور که اشاره شد دارای حساسیت بسزایی هستند که نیاز به تخصص دارند. افراد برای مشاوره تعزیرات حکومتی تهران نیاز به وکیل متخصص دارند. وکلای مجرب در این زمینه می‌توانند کمک شایانی به افراد نمایند.

نحوه ثبت شکایت از تعزیرات حکومتی

جهت ثبت شکایت از طرف افراد و یا وکیل تعزیرات حکومتی، می‌توان به دو صورت اقدام نمود:

برای ثبت شکایت از تعزیرات حکومتی افراد می‌توانند شماره تلفن ۱۳۵ را شماره‌گیری نمایند و درخواست خود را ثبت نمایند.
مورد بعدی سامانه و سایت تعزیرات حکومتی است. برای ثبت شکایت‌های خصوص افراد می‌توانند وارد سامانه شده و درخواست خود را در قسمت ثبت شکوائیه ثبت نمایند، برای پیگیری شکایت از تعزیرات حکومتی نیز از طریق همین آدرس می‌توانند اقدام نمایند.

دلایل شکایت از تعزیرات حکومتی تهران

ازجمله دلایلی که برای شکایت از تعزیرات حکومتی می‌توان نام برد که بهترین دلیل برای طرح دعوا در این سازمان است رسیدگی به گستره تخلفات در این سازمان است. گستره رسیدگی این سازمان به تخلفات قانونی از جرائم کوچک تا جرائم بسیار بزرگ متغیر است و این سازمان صلاحیت رسیدگی به آنها را دارد.

همان‌طور که پیشتر نیز بیان شد این سازمان مسئول تنظیم بازار و اقتصاد است. به دلیل وسعت صلاحیت این سازمان بهترین کار آن است که  از متخصص و وکیل تعزیرات حکومتی راهنمایی دریافت نمایید. مشورت و دریافت مشاوره تعزیرات حکومتی تهران شما را در ذخیره زمان و هزینه درراه رسیدن به احقاق حق یاری می‌نماید.

انتخاب بهترین وکیل برای شکایت از تعزیرات

از مهمترین تخصص های وکیل پایه یک دادگستری داشتن تخصص در زمینه تعزیرات حکومتی است. وکیل تعزیرات حکومتی علاوه بر داشتن اطلاعات عامه حقوقی هر وکیل پایه یکی باید به صورت خاص تخصص خود را در زمینه تعزیرات بالا ببرند.

پرونده های مربوط به تعزیرات همانطور که اشاره شد دارای حساسیت بسزایی هستند که نیاز به تخصص دارند. افراد برای مشاوره تعزیرات حکومتی تهران نیاز به وکیل متخصص دارند. وکلای مجرب در این زمینه می توانند کمک شایانی به افراد نمایند.
مشاوره حقوقی برای شکایت از تعزیرات

برای مشاوره حقوقی در این خصوص وکیل تعزیرات حکومتی بهترین راهکارها را به افراد ارائه می دهد. افرادی که درگیر شکایت از تعزیرات حکومتی هستند باید با متخصصین در دعاوی تعزیرات مشاوره و راهنمایی دریافت نمایند و یا این متخصصین را به عنوان وکیل در دعاوی خود برگزینند. در غیر این صورت اقدامات افراد بدون داشتن دانش حقوقی می تواند باعث بروز خسارات جبران ناپذیری گردد.

اگر قصد شکایت از تعزیرات حکومتی را دارید، نیاز به وکیل متخصص و باتجربه در پرونده‌های مربوطه دارید. وکیلی که آشنا به امور ثبت شکایت از سازمان‌های حکومتی به دیوان عدالت اداری باشد. یافتن چنین وکیلی با توجه به مؤسسات حقوقی متعدد کار دشواری نیست اما نیاز به بررسی سوابق و درصد موفقیت وی در پرونده‌های پیشین دارد.

موسسه حقوقی کیمیاپیشگام مفتخر به همکاری با وکلای باسابقه درزمینهٔ شکایت از تعزیرات حکومتی در دیوان عدالت اداری ست و این وکلا تجربه موفقیت در انواع پرونده‌ها و دعاوی مربوط به تعزیرات حکومتی را در کارنامه خود دارند