a

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

اینستاگرام

واتساپ

ایتا

روبیکا

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

9:00 - 18:00

موسسه حقوقی حق پویان کیمیا پیشگام

021-66004749

اگر عادلانه نیست ما کنار شما هستیم

جستجو
منو
 

وکیل خانواده

وکیل خانواده و مشاوره دعاوی خانوادگی

امروزه خانواده به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه، از اهمیت زیادی برخوردار است و داشتن یک وکیل یا مشاور خوب می‌تواند راه‌گشای مناسبی برای حل مشکلات خانواده باشدوکیل خانواده کسی است که باید مشاور خوبی برای موکل خود بوده و برای رفع مشکلات خانواده موکل خود بکوشد. این نوع وکیل نه‌تنها باید بر مسائل حقوقی مسلط باشد، بلکه باید بر مسائل شرعی نیز اشراف کامل داشته و با ارائه راه‌حل‌های مناسب برای موکل خود، به او در طی فرایند قضایی کمک نماید

آیا به کمک حقوقی یا مشاوره نیاز دارید؟ اکنون با ما تماس بگیرید.

مراحل انجام کار

سوالات متداول

دعاوی خانواده چیست ؟
دعاوی خانواده از آن دسته دعاوی است که به روابط خانوادگی و شخصی میان افراد مربوط می‌شود. این در حالی است که دعاوی کیفری به جرائم و مجازات مرتبط بوده و کاملاً با دعاوی خانواده متفاوت است.
نقش وکلادر دعاوی خانوادگی چیست ؟
اولین و مهم‌ترین وظیفه در دعاوی خانوادگی، حل‌وفصل اختلاف و برقراری صلح میان طرفین دعوا است. دومین وظیفه آن، دفاع از موکل خود به‌منظور پیروزی در پرونده‌های خانوادگی است.
راهکارهای قضا زدایی در دعاوی خانواده به چه معناست ؟
راه‌حل‌هایی که حل‌وفصل پرونده‌های دعاوی را به خارج از دستگاه قضایی منتقل می‌کنند را راهکار‌های قضایی در دعاوی خانوادگی می‌نامند. هدف از این راهکارها جدایی بزهکاران از دستگاه عدالت کیفری است.

اطلاعات تکمیلی

اختیارات وکیل خانواده
وکیل یا مشاور خانواده می‌تواند در مسائل متعدد خانوادگی اعم از طلاق، نفقه، مهریه، سرپرستی فرزندان و مسائل دیگر مربوط به زوجین ورود کند. این وکیل باید در دعاوی خانوادگی، موکل خود را در دادگاه همراهی کرده و با در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف مربوط به پرونده، به دفاع از موکل خود بپردازد و در پایان دادگاه بهترین نتیجه را برای موکل خود رقم بزند. این نوع وکیل باید محرم اسرار موکل خود بوده و قابل‌اعتماد باشد و همچنین باید موکل خود را از جزئیات پرونده آگاه ساخته و رفتار مناسبی در قبال موکل خود داشته باشد
چرا نیاز به وکیل خانواده داریم؟

امروزه به دلیل این‌که مردم با موضوعات متعدد خانوادگی سروکار دارند، ممکن است نیاز به یک وکیل خوب همواره احساس شود. داشتن یک وکیل خانواده خوب می­تواند در مسائل گوناگون خانوادگی­، مثمر ثمر باشد. همچنین وکیل خانواده به‌تمامی سؤالات شما در رابطه‌ با پرونده‌تان پاسخ می‌دهد و شما را با نحوه صدور حکم آشنا می‌کند. این وکیل همچنین می‌تواند در رابطه ‌با دعاوی خانوادگی نظیر طلاق، با مشاوره خوب از اختلاف پیش‌آمده میان زوجین کاسته و به صلح مابین آنها کمک بیشتری نماید.

باید این موضوع را در نظر داشت که تعداد زیاد وکلا به معنی خوب بودن آنها نیست و ممکن است با سهل‌انگاری در انتخاب یک وکیل، به حق‌وحقوق واقعی‌مان نرسیم، ولی با دانستن برخی از روش‌ها و انجام برخی از کارها می‌توانیم به یک وکیل خوب دسترسی پیدا کنیم.

مراحل پیدا کردن وکیل خانواده باتجربه

برای رسیدن به یک وکیل خانواده و راه انداختن شکایت نیاز است مراحل زیر را طی کنید:

 1. پرس‌وجو از آشنایانی که قبلاً وکیل داشتند و می‌توانند ما را در این امر کمک کنند.
 2. جست‌وجو کردن در اینترنت و پیدا کردن اسامی وکلا از طریق سامانه جست‌وجو وکلا
 3. مراجعه به مؤسسات و کمک گرفتن از مشاور حقوقی یا برقراری تماس تلفنی با مشاور حقوقی و بهره‌گیری از مشاوره برای استخدام بهترین وکیل
 4. تماس تلفنی با وکیل و آگاهی از تمایل و دستمزد وکیل برای عقد قرارداد
 5. مراجعه به دفتر وکیل برای کسب اطمینان از تجربه و مهارت وکیل
طلاق توافقی و سایر دعاوی خانواده

طلاقی که با رضایت و توافق زن و مرد صورت بگیرد، طلاق توافقی نام دارد. استخدام یک وکیل خانواده برای طلاق توافقی ضروری است؛ چراکه مدت‌زمان طلاق توافقی به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. همچنین با حضور وکیل، این طلاق می‌تواند به‌صورت غیابی و بدون حضور طرفین صورت گیرد.

این نکته را باید در نظر داشت که یکی از شرایط طلاق توافقی، عقد دائم است؛ بدین‌صورت که تا زمانی که عقد دائم بین پسر و دختر صورت نگیرد، طلاق آنها نیز نمی‌تواند به‌صورت توافقی باشد. هنگام طلاق توافقی، زن باید گواهی عدم بارداری را همراه خود داشته باشد؛ چراکه طلاق توافقی نمی‌تواند در مدت حاملگی یا عادت ماهانه زن صورت بگیرد. از مدارک دیگر موردنیاز برای طلاق توافقی در پایین ذکرشده است:

 1. اصل شناسنامه زوجین
 2. اصل عقدنامه
 3. کپی کارت ملی
 4. گواهی که نشان دهد شما در جلسات مشاوره شرکت کرده‌اید
 5. توافق‌نامه‌ای که نشان‌دهنده حل مسائل مربوط به حضانت، نفقه و مهریه باشد
 6. داشتن آزمایش عدم بارداری

خیلی‌ها به‌اشتباه تصور می‌کنند که طلاق توافقی به معنای بخشش مهریه است. این در حالی است که این دو موضوع ارتباطی با یکدیگر ندارند و شما می‌توانید با پرداخت کامل مهریه یا بخشی از آن، طلاق توافقی بگیرید. از دیگر موضوعات مهم درباره طلاق توافقی، مسئله حضانت فرزندان است که طبق قانون تا قبل از هفت‌سالگی بر عهده مادر است و بعد از هفت‌سالگی این مسئولیت به پدر محول می‌شود.

موسسه حقوقی کیمیا پیشگام ازجمله مؤسسات برتر حقوقی در ایران بوده که با داشتن وکلای برتر در هر حوزه، در تمامی مسائل حقوقی موجود فعالیت دارد. وکلای برتر خانواده در این موسسه از ابتدای شروع پرونده تا انتهای آن پابه‌پای موکل خود ایستاده و تا رسیدن به نتیجه دلخواه و مطلوب شما را یاری می‌رسانند

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله سعی کردیم که نگاه جامعی به موضوع خانواده و سایر نکات مربوط به آن داشته باشیم. همچنین سعی کردیم که به اهمیت داشتن وکیل خانواده پرداخته و حیطه اختیاراتش را درزمینهٔ دعاوی خانواده به‌طور مفصل به شما شرح دهیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید و مؤثر واقع‌شده باشد و به افزایش آگاهی شما در مورد مسائل حقوقی و قضایی منجر شود.