a

ما را در شبکه های مجازی دنبال کنید

اینستاگرام

واتساپ

ایتا

روبیکا

[bold_timeline_item_button title=”Expand” style=”” shape=”” color=”” size=”inline” url=”#” el_class=”bold_timeline_group_button”]

9:00 - 18:00

موسسه حقوقی حق پویان کیمیا پیشگام

021-66004749

اگر عادلانه نیست ما کنار شما هستیم

جستجو
منو
 

وکیل و مشاوره حقوقی جعل اسناد

موسسه حقوقی کیمیا پیشگام > وکیل و مشاوره حقوقی جعل اسناد

اگر با مسائل حقوقی کمی آشنایی داشته باشید احتمالاً می‌دانید که پس از مباحث مربوط به ارث، مسائل حقوقی مرتبط با جعل سند و امضا و… در کشور ما بسیار رایج هستند. به‌طورکلی جعل را می‌توان به معنای تهیه و تولید نوشته و یا سندی دانست که بر ضد فرد دیگری مورداستفاده قرار می‌گیرد. وکیل جعل کسی است که شما را در فرایند رسیدگی به پرونده‌های مرتبط به انواع جعل همراهی می‌کند.

خواه هدف این عمل فردی باشد یا گروهی، ‌ جعل به‌طورکلی دارای مجازات حقوقی سنگینی است. وقتی سخن از جعل می‌آید معمولاً همه به فکر جعل امضا و یا موارد این‌چنینی می‌افتند؛ درحالی‌که موضوع جعل در مباحث حقوقی بسیاری گسترده است. بهره‌گیری از یک وکیل متخصص در امور جعل می‌تواند به شاکیان پرونده‌های حقوقی کمک کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن به‌حق خود برسند. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه به شما ارائه دهیم.

آیا به کمک حقوقی یا مشاوره نیاز دارید؟ اکنون با ما تماس بگیرید.

مراحل انجام کار

سوالات متداول

جعل چیست و جاعل چه کسی است ؟
به‌طورکلی جعل شامل تهیه و تولید سند و یا یک مدرک کپی و غیررسمی است که بر ضد فرد دیگری استفاده می‌شود. فردی که نسبت به عمل جعل اقدام می‌کند جاعل نامیده خواهد شد.
مجازات جعل اسناد چیست ؟
جعل اسناد شامل موارد مختلفی مانند جعل سند ملکی، جعل اسکناس، جعل امضا و… خواهد شد. مجازات هر نوع جعل باتوجه‌به میزان خسارات وارد به دلیل جعل متفاوت خواهد بود.
جعل جزء کدام نوع دعاوی کیفری محسوب میشود ؟
جرم جعل جزو زیرمجموعه های دعاوی کیفری محسوب می شود.

اطلاعات تکمیلی

مجازات جعل سند و امضا

همان‌طور که در ابتدای متن نیز گفتیم، امروزه مبحث حقوقی جعل تنها شامل موارد جزئی نخواهد بود، بلکه امور مختلفی را می‌توان در زیرگروه جعل قرار داد. در قانون حقوقی کشور ما (و بسیاری از کشورهای جهان) مجازات جعل متناسب با میزان خسارت است. به این معنی که هرچه میزان خسارت واردشده به افراد بیشتر باشد، به طبع میزان مجازات مربوطه نیز بیشتر خواهد شد.

ماده 536 قانون مجازات اسلامی به‌طورکلی در مورد جعل اسناد است. بر اساس این ماده افرادی که اقدام به جعل هر نوع سندی بکنند، علاوه بر جبران خسارت مالی باید به مدت شش الی دو سال به حبس محکوم شوند. اگر این فرد جعل کننده جزو کارمندان دولت باشد مدت حبس از یک الی پنج سال تعیین خواهد شد. در ادامه مبحث وکیل جعل، به اثبات جعل می‌پردازیم.

نحوه اثبات جعل

به‌طورکلی اثبات جعل با توجه‌ به نوع جعل انجام‌شده متفاوت خواهد بود. در بسیاری از موارد فرد جعل کننده پس از بازجویی، نسبت به انجام جعل اقرار خواهد کرد. در موارد دیگر مانند جعل امضا، ممکن است نیاز به یک کارشناس تشخیص جعل وجود داشته باشد. این کارشناسان خبره می‌توانند در مدت‌زمان کوتاهی جعلی بودن و یا نبودن سند موردبررسی را اعلام کنند.

علاوه بر موارد فوق درزمینهٔ چاپ اسکناس جعلی می‌توان با استفاده از دستگاه‌های بسیار پیشرفته تشخیص اسکناس جعلی، نسبت به وقوع جرم جعل اعلام نظر کرد. همچنین وجود یک سند مشابه سند جعلی که پس از بررسی سند اصلی شناخته شود می‌تواند جعلی بودن سند مدنظر را تضمین کند. در این شرایط استفاده از وکیل دعاوی جعل ضروری است.

مدت‌زمان رسیدگی به پرونده حقوقی جعل سند

در مورد مدت‌زمان رسیدگی به یک پرونده حقوقی مربوط به اسناد جعلی نمی‌تواند اظهارنظر خاصی کرد. اگر به‌صورت شخصی نسبت به شکایت حقوقی اقدام کنید، احتمالاً رسیدگی به پرونده به مدت زیادی طول خواهد کشید. یک وکیل جعل می‌تواند این مدت‌زمان را با توجه ‌به دانش و شناختن راهکارهای حقوقی کاهش دهد.

نتیجه‌گیری

همان‌طور که مشاهده کردید مبحث جعل در قانون مجازات اسلامی شاخه‌های مختلفی را در برمی‌گیرد. مجازات جعل نیز در هر پرونده متفاوت خواهد بود و رسیدگی به این پرونده‌ها نیز دارای پیچیدگی‌های خاصی است. امروزه با توجه ‌به وضعیت بد اقتصادی متأسفانه تعداد پرونده‌های مربوط به جعل نیز روزبه‌روز افزایش می‌‌یابد. استفاده از یک وکیل جعل یا مشاوره حقوقی جعل باعث می‌شود تا فرایند کلی رسیدگی به شکایت تسریع شده و امکان اثبات جعل چند برابر شود.

با توجه ‌به افزایش میزان جرم‌های مربوط به جعل سند، قاعدتاً میزان پرونده‌های مربوط به این موضوع نیز افزایش داشته است. این افزایش موجب شده تا بسیاری از افراد ناآگاه از امور حقوقی در بسیاری از موارد به هدف خود نرسند و درنتیجه پرونده راه به‌جایی نبرد؛ به همین دلیل است که استفاده از خدمات مشاوره‌ای یک مؤسسه حقوقی می‌تواند بهترین راهکار برای افزایش احتمال پیروزی در چنین پرونده‌هایی باشد.

موسسه حقوقی کیمیا پیشگام مفتخر است شما عزیزان را در کلیه مراحل مربوط به امور حقوقی پرونده‌های جعل سند همراهی کند. استفاده از وکلای باتجربه موجب شده تا موسسه حقوقی کیمیا پیشگام به‌عنوان انتخاب اول افراد درزمینهٔ رسیدگی به پرونده‌‌های جعل شناخته شود. با همراهی وکلا و مشاوران حقوقی ما امکان رسیدن به هدف و حق خود را چند برابر کرده و با آسایش خیال کلیه فرایند رسیدگی به پرونده مدنظر را پیگیری کنید.